Hakkımızda

Hoş Geldiniz...

Üniversiteyi kazanarak Sakaryayı tercih ettiğinizden dolayı özel sevda kız öğrenci yurdu adına sizi kutlarız.

Yurdumuz siyasi görüşü olmayan bir işletmedir. 2010 yılından beri faaliyettedir. 17 Ağustos depreminden sonra depreme yönetmeliğine uygun olarak yapılan 2 katlı modern betonarme binamız da 16 adet oda ve 50 kişi kapasitesi ile herşey dahil konseptinde öğrencilerimizin huzur ve güven içerisinde eğitim sezonunu en iyi şartlarda geçirebilecekleri konusunda uzman personeliyle birlikte hizmetinizdedir.

Yurdumuz Adapazarı şehir merkezine  yakın yurt olma özelliğini taşımaktadır,  bu nedenle öğrencilerimizi birçok ulaşım masrafından tasarruf etmektedir. Yurdumuz Üniversite dolmuş durağınının üzerinde olması nedeniyle öğrencilerimizin ayakta kalmadan, dolmuşlarda yer bulma sıkıntısı yaşamadan, sınavlara geç kalma stresinden uzak üniversiteye ulaşım sağlamaktadır. Sakarya ilimizin tüm ilçelerindeki kampüslere öğrencilerimiz tek vasıta ile ulaşılabilmektedir. Sakarya Diş Hekimliği Fakültesine 100 metre yürüme mesafesinde olan yurdumuz güvenli ve konforludur.
  

 
Çevre

Konum itibari ile şehrin merkezinde bulunan yurdumuz tüm üniversite kampüslerine ve ilçelerdeki üniversite kampüslerine tek vasıta ile rahat ulaşım imkanı bulunmasıyla beraber yurdumuzun etrafında çok sayıda önemli nokta bulunmaktadır.
 
Sakarya Diş Hekimliği Fakültesi, Ofis Sanat Merkezi, Kent Park, Orman Park, Çark Caddesi, Halk Eğitim Merkezi, Kapalı Spor Salonu, Atatürk Kültür Merkezi, Marketler, Atatürk Bulvarı, Kent Meydanı, Gar Meydanı, SEAH Araştırma Hastanesi, Bankalar, Otobüs Yazıhaneleri, Tren Garı gibi yaşamı kolaylaştıracak merkezlere ulaşım kolaylığıyla yurdumuz şehrin merkezinde güzel bir konumda yer almaktadır.
 
Ulaşım

Yurdumuzun önünden her dakika  üniversitelere taksi otobüs dolmuş minibüs geçmektedir.
 
Saü merkez kampüs 8 dk.  Sağlık hizmetleri 5 dk. camili m.y.o 15 dk. korucuk tıp fakültesi 20 dk. ilahiyat fakültesi 8 dk.
 
Arifiye m.y.o - Sapanca m.y.o - Ferizli m.y.o - Hendek m.y.o - Akyazı m.y.o - Geyve m.y.o - Alifuatpaşa meslek yüksek okullarına tek araç ile ulaşım imkanımız vardır.
 
Öğrencilerimizin şehirlerarası yolculuk yapacakları ücretsiz servis araçları yurdumuzun hemen önünden geçmektedir. Sevda Kız Öğrenci Yurdu şehir merkezine yakın yurt olma özelliği taşımaktadır. 
 
 
 
 
 
 
Pro WEB